Výlety po celém území České republiky


Jsem profesionální průvodce po Praze, České republice i do zahraničí. Provádím v jazyce českém, německém, anglickém a ruském. Mám všechny průvodcovské zkoušky - zkouška Průvodce cestovního ruchu, Průvodce pro region Praha, Pražský hrad. Pracuji na Živnostenský list. Mohu Vám zajistit
průvodce ve všech světových jazycích - např. francouzštině, španělštině, italštině, portugalštině atd.

Anglicky
německy

Mojí předností jsou dlouholeté zkušenosti získané ve všech oblastech
cestovního ruchu.

Vím, co se skrývá za slovy kvalitní služby a spokojený klient.

 
 

HOME

Osobní automobily


Autobusy a minibusy

Prohlídky Praze

Vstupenky do divadel

Zábava v Praze

Ubytování v Praze

Výběr nejnavštěvovanějších míst v rámci výletů mimo Prahu

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného programu pro Vaše klienty. Po dobu prohlídky zajistíme i dopravu osobním vozem, minibusem či autobusem. Obratem Vám zašleme cenovou kalkulaci a vypracujeme program pro místa, která v této nabídce nejsou uvedena.

Karlštejn

Gotický královský hrad Karlštejn založil Karel IV. v roce 1348. Koncem 19. stol. provedl architekt Josef Mocker pseudogotickou úpravu. Hrad se nachází v krásném romantickém prostředí nedaleko od Prahy.

Karlštejn je po Pražském hradu nejnavštěvovanějším památkovým objektem. Přistupný od března do listopadu.


Konopiště a pivovar Benešov

Původní hrad Konopiště byl založen jako gotická pevnost již ve 13. století biskupem Tobiášem z Benešova. Několikrát byl přestavován a v 18. století za Vrtbů byl přeměněn na barokní rezidenci. Roku 1887 Konopiště koupil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu; nechal jej přestavět a vybavit vzácným zařízením, uměleckými sbírkami a sbírkami zbraní a loveckých trofejí. Místo barokní zahrady vznikla tzv. Růžová zahrada se skleníky.
Arcivévoda František Ferdinand nechal upravit prostor bývalé stáje na prvním nádvoří a v roce 1900 zde otevřel hernu se střelnicí. Konopišťská herna s kuriózní střelnicí je unikátní památkou, která nemá u nás obdoby. Zámek Konopiště je přístupný od dubna do konce listopadu. V nedalekém Benešově je možné uspořádat exkurzi do pivovaru spojenou s ochutnávkou piva.


Karlovy Vary - světoznámé lázně

Světoznámé lázně Karlovy Vary byly založeny v roce 1358 za Karla IV. Při prohlídce se projdeme po krásných kolonádách, uvidíme termální prameny včetně nejteplejšího pramene na našem území - Vřídla. V Karlových Varech je možné navštívit sklárny Moser, které v roce 1857 založil Ludwig Moser. Sklárna specializovala se na výrobu foukaného, ručně broušeného, rytého a malovaného skla špičkové kvality, které se brzy proslavilo po celém světě a získalo řadu ocenění a medailí; bývá označováno jako "sklo králů" (výrobky sklárny Moser vlastnil papež, anglická princezna další významné osobnosti.);
Karlovy Vary jsou také proslulé tzv. 13. pramenem Becherovkou /možnost návštevy výroby/ a Karlovarskými oplatkami


Kutná Hora - na seznamu památek UNESCO

Malebné a unikátní středověké městečko Kutná Hora se nachází asi 60 km od Prahy.
Historie města je nerozlučně spjata s dolováním stříbra. Již ve 13. století se zde těžila zhruba třetina evropské produkce tohoto kovu.

V Kutné hoře je možné navštívit unikátní gotický chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, kde se od roku 1300 razily stříbrné mince - tzv. Pražské groše a řadu dalších památek.

V nedalekém Sedlci se nachází kostnice, která se sestává ze dvou kaplí nad sebou - výzdobu tvoří kosti z pozůstatků asi 40 000 lidí, převážně padlých vojáků a obětí morových ran; z kostí jsou zhotoveny kalichy, lustr, monstance, kříž.

Český Krumlov - na seznamu památek UNESCO

Zveme Vás do nádherného středověkého města, které se rozkládá na břehu řeky Vltavy.

V Krumlově mimo náměstí a dalších zajímavých míst navštívíme i zámek, který patří k jedněm z nějzajímavějších u nás. Navštívíme krásně vybavené zámecké interiery, dále jednu z nejcennějších barokních zahrad u nás a také unikátní zámecké divadlo.

Výlet do Českého Krumlova lze spojit s návštěvou zámku Hluboká, který je zajímavý svou unikátní přestavbou ve stylu anglické gotiky.


Máte dotazy ? Potřebujete poradit ? Chcete si objednat průvodce ?
Program: rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného programu pro Vaše klienty. Po dobu prohlídky
zajistíme i dopravu osobním vozem, minibusem či autobusem.
Další programy a kalkulaci všech cen Vám zašleme obratem na vyžádání.


Kontaktujte nás, prosím, na telefonech +420 224 917 908 nebo +420 224 916 485 nebo nám zašlete fax na číslo
+420 224 922 452 nebo email na auto@jomys.com

© Copyright JM 1996 - 2002