1

1

 

English
   

HOME
     

Napište nám

Pražské hotely

hotely
.....hotely
..........hotely

BERTRAMKA A Wolfgang Amadeus MOZART


 
W.A.Mozart

Zajímáte se o život jednoho ze světoznámých skladatelů? Potom určitě musíte
navštívit Bertramku a expozici W.A.Mozarta, který zde pobýval během svých častých návštěv Prahy. .

 

HOME

Vstupenky do divadla

Prohlídky Prahy

Výlety a exkurze

Transfery

Zábava v Praze

V.I.P výlety

Pronájem autobusu


Rodák ze Salcburku, který celý život usiloval o uznání Vídně, se setkal s mimořádným pochopením pro svoji hudbu v Praze. Od prvního uvedení Únosu ze serailu se stal miláčkem Pražanů a Figarova svatba v Čechách doslova zlidověla. Nosticovo (Stavovské) divadlo objednalo u Mozarta dvě opery a pro zkomponování Dona Giovanniho mu impresário ponechal volnou ruku.

Mozart mohl vytvořit dílo zcela výjimečné v tehdejším operním repertoáru. Don Giovanni si od první chvíle získal u pražského operního publika širokou popularitu, zatímco trvalo celá desetiletí, než byl na ostatních evropských scénách přijat stejně vřele jako v Praze 29. října 1787. O čtyři roky později uvedl Mozart v Praze i světovou premiéru opery La clemenza di Tito.
Usedlost Bertramka, kde Mozart pobýval během pražských návštěv a kde dopsal poslední takty Dona Giovanniho, je dnes poutním místem všech milovníků Mozartovy hudby.

Expozice W. A. Mozarta a manželů DuškovýchStálou expozici na Bertramce, která obsahuje nejcennější dobové dokumenty a památky na Mozartovy návštěvy Bertramky a Prahy, doplní další exponáty a promítání popularizačního dokumentu o Mozartových pražských pobytech. Dokument v několika jazykových verzích se promítá v době návštěvních hodin muzea. Návštěvní hodiny - Expozie je otevřena celoročně, bez uzavíracího dne

duben - říjen: od 9.00 do 18.00 hodin
listopad - březen: od 9.30 do 16.00 hodin

Máte zájem navštívit tuto pozoruhodnou akci ? Napište nám, rádi Vám vše zařidíme -bertramka@jomys.com


Rádi Vám poradíme a zajistíme Vaši objednávku

 

Kontaktujte nás na telefonu +420-224 917 908 nebo +420 224 916 485 nebo pošlete fax na +420-224 922 452 nebo nám pošlete email na
bertramka@jomys.com ,
naši nabídku Vám zašleme obratemHOME