1

1

 

English
   

HOME
       

Contact us

Pražské hotely

hotely
.....hotely
..........hotely

 

205 výročí bitvy u Slavkova - 3. prosince - 5. prosince 2010
   

Milujete historické události ? Navštivte s námi místo, kde se udála bitva u Slavkova.
V případě, že nemůžete navštívit místo bitvy v době hlavních oslav, nemusíte litovat. Od 1.dubna do konce října můžete navštívit památník bitvy kdykoliv, v průběhu zimy na základě objednávky.
 

HOME

Vstupenky do divadla

Prohlídky Prahy

Výlety a exkurze

Transfery

Zábava v Praze

V.I.P výlety

Pronájem autobusu

O Praze

Fotogalerie


Zajímavé linky

Laterna Magika vstupenky

Černé divadlo vstupenky

Transfer Mercedesem S

Exkurze pivovar u Fleku

Exkurze Český Krumlov

 

V regionu SLAVKOVSKĚHO BOJIŠTĚse každoročně konají v době kolem 2. prosince vzpomínkové akce k výročí bitvy tří císařů. Několikadenní program začíná propagačními pochody vojáků v uniformách z roku 1805. Kolorit historických uniforem provází celé dění od pietních aktů na různých památných místech, přes rekonstrukci bitvy pod Santonem u obce Tvarožná až po slavnostní průvod městem Slavkov u Brna. Ve Slavkově začne program v pátek koncertem v Historickém sále, v sobotu probíhá tradičně řemeslný jarmark s doprovodným programem, zámek nabízí kostýmované prohlídky s Napoleonem. Závěr slavkovského programu tvoří večerní průvod historických vojáků a ohňostroj.

HISTORIE:

Dne 2. prosince 1805 se na návrších a v údolích východně od Brna odehrála jedna z významných událostí evropských dějin 19. století a zároveň jeden z nejproslulejších střetů napoleonských válek - bitva u Slavkova. Jak nasazenými silami kolem 160 000 bojovníků, tak počtem mrtvých a raněných se až do bitev u Borodina a pak u Lipska stala slavkovská řež rovněž nejkrvavějším a největším střetnutím napoleonských válek. V rámci českých zemí držela toto smutné prvenství mnohem déle - přinejmenším až do bitvy u Hradce Králové v roce 1866. Slavkovská bitva vstoupila do dějin a pro celou Francii se okamžitě stala symbolem oslnivého triumfu. Pro zbědovanou, zpustošenou a vypálenou Moravu se však zima toho roku a následující léta nesla ve znamení hladu, strachu a epidemií. Jméno malého moravského městečka však dodnes zní v názvu jednoho z pařížských mostů a blízkého nábřeží, Pařížané znají i Slavkovské nádraží, vítězství francouzské armády u Slavkova hlásá nápis na stěně Vítězného oblouku i dvanáct bohyň vítězství, které střeží Napoleonův sarkofág. Stálou připomínkou této bitvy je i sloup na pařížském náměstí Place Vendôme, odlitý z děl, která francouzská vojska ukořistila v polích mezi Brnem a Slavkovem. Nelze však zapomenout na jedno: slavkovská bitva skutečně byla jedním z největších vítězství císaře Napoleona I. Ač sám početně slabší, dokázal porazit spojenecké armády rakouského císaře a ruského cara. Mistrná taktika a strategie, kterou zde použil, se učí dodnes na všech vojenských školách.

   
Chcete se zúčastnit jako návštěvníci a diváci ?

Zajistíme Vám dopravu, ubytování,vstup na tuto velkolepou akci - napište nám na slavkov@accommodation.cz
   

Napište nám Vaše přání a my Vám vše zajistíme  slavkov@accommodation.cz
   


Rádi Vám poradíme a zajistíme Vaši objednávku

 

Kontaktujte nás na telefonu +420-224 917 908 nebo +420 224 916 485 nebo pošlete fax na +420-224 922 452 nebo nám pošlete email na
slavkov@accommodation.cz,
naši nabídku Vám zašleme obratemHOME